سرتیتر خبر
ایجاد حس خوب ایجاد حس خوب ایجاد حس خوب

روش های ایجاد حس خوب در دیگران

در ارتباط داشتن با دوستان یا افراد غریبه، با رعایت برخی اصول، می‌توانید سبب ایجاد حس خوب در آنها شوید. و این ایجاد حس خوب سخت نیست هر چند که همیشه کارساز

نبوده و اگر عاقلانه رفتار نکنید ممکن است حتی وضع را بدتر کند.

چند نکته ساده و عملی و آموزنده برای ارتباط برقرار کردن را یاد بگیرید.

افراد را با نام شایسته خودشان صدا بزنید. این کار موجب می‌شود که در هنگام گفتگو با افراد، آنها با شما احساس نزدیکی بهتر و بیشتری داشته باشند.

وقتی با دیگران صحبت می کنید لبخند به لب داشته باشید. به او نشان دهید که صحبت هایش برای شما جذاب هستند. نمایش صادقانه این رفتار، سبب ایجاد حس اعتماد به نفس در او می‌شود.

دست دادن با افراد یا در آغوش گرفتن آنها از ته دل باشد. هر چند بغل کردن افراد حس مثبت را بهتر بروز می‌دهد ولی برخی ممکن است چنین ارتباطی را دوست نداشته باشند. با افرادی که نمی‌شناسید و یا آنها که با بغل کردن راحت نیستند با گرما و حرارت خاصی دست بدهید. زیرا دست دادن هم می‌تواند حس شما را منتقل کند.

دیگران را به کارهای خاص دعوت کنید. همکاران و دوستان خود را به انجام فعالیت‌های گروهی دعوت کنید. این مساله باعث حس مثبت و دیده شدن آنها از طرف سایرین می‌شود.

کمک دیگران را بپذیرید. تحقیقات نشان می‌دهد کمک به افراد با ایجاد حس خوب در آنها ارتباط بسیار نزدیکی دارد. پس سعی کنید برای ایجاد این حس، پیشنهاد کمک از اطرافیانتان را پس نزنید.

صادقانه از اعمال و رفتار دیگران تعریف و تمجید کنید. تعریف‌های دوستانه و صادقانه از افراد یکی از بهترین راه‌های ایجاد حس خوب در آنها می باشد. این مساله را جدی بگیرید اما زیاده روی نکنید. مقداری از تعریف‌ها را هم برای زمانی دیگر بگذارید.

About Author

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد