سرتیتر خبر
ونوستات ونوستات

در باره قرص های لاغری چه می دانید؟


بسیاری از افراد وقتی به سلامت بدن و خوش اندام شدن فکر می کنند برای خرید دارو به داروخانه می‌روند و به انواع و اقسام قرص و دارو كه اتفاقا از اینجا و آنجا در موردش بسیار شنیده‌اند، متوسل می‌شوند. توجه داشته باشید که در مورد مسائل پیچیده‌تر و اساسی‌تر مثل لاغر كردن، باید كمی بیشتر تحقیق كنیم وگرنه نه‌تنها مشكل‌مان حل نمی‌شود، بلكه ممكن است مشكلات جدیدی سراغ‌ مان بیاید كه خودمان هم از آن بی‌خبریم. اینجا با هم می‌خواهیم ببینیم كه تا چه حدی در مورد لاغر‌تر شدن‌مان با قرص و دارو به راه درست می‌رویم و تا چه حدی اشتباه می‌كنیم.

 

ونوستات، زنیكال، زنولیپ

عملکرد: این قرص ها چربی‌ها را به سرعت دفع می كنند. ماده موثر این قرص‌ها در بدن مهاركننده آنزیم لیپاز هستند، مانع از جذب چربی شده و دفع مستقیم آن را ممكن می‌كنند.

عوارض: این قرص حین روند دفع چربی در بدن، ویتامین‌های محلول در چربی نظیر ویتامین‌های A، E، KوD هم كه برای جذب شدن در بدن به محیط چرب احتیاج دارند، دفع می‌كنند.

همچنین میزان چربی در مدفوع فرد را هم افزایش می‌دهند و اسهال چرب ایجاد می‌كنند و ممکن است مدفوع به شكل غیر ارادی دفع ‌شود. ایجاد نفخ در معده یكی دیگر از عوارض ناخواسته آن است.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

دوز مصرف : این دارو عوارض زیادی دارد اما معمولا روزی سه بار و هر بار دو عدد با وعده غذای چرب تجویز می‌كنند.

قیمت: قیمت تمام‌شده این دارو به نسبت دوز مصرفی آن بسیار بالاست درنهایت روزی 6 عدد از این قرص‌ها را باید خورد كه باتوجه به قیمت حدود 25 هزار تومانی هر بلیستر آن، هفته‌ای 25 هزار تومان و ماهی 100 هزار تومان خواهد شد.

قرص چای سبز

چای سبز

عملکرد: مهم‌ترین ویژگی چای سبز خاصیت آنتی‌اكسیدانی آن است. این ماده آنتی‌اكسیدان بالایی دارد و متابولیسم و روند سوخت و ساز را افزایش می‌دهد.. هم دمنوش و هم قرص این خاصیت را دارا هستند اما قرص‌ها در مقایسه با دم‌نوشها، دوز بالاتری دارند.

عوارض : برای این قرص عوارض خاصی ذکر نشده است .

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

دوز مصرف : دوزی كه از این نوع دارو تجویز می‌شود روزانه بین چهار تا شش عدد است و باید با هر وعده غذایی دو عدد از این قرص‌ها خورده شود. ادعای شركت تولید كننده این است كه با مصرف چنین دوزی، فرد می‌تواند یک تا 5/1 كیلو گرم طی یك دوره 15 روزه از وزن خود را كم كند و اثرگذاری‌شان بهتر خواهد بود.

قیمت : هزینه تهیه این نوع قرص‌ها، برای هر بسته‌، حدود 10 تا 12 هزار تومان است.

گرین تی دایت (green tea diet)

عملکرد : این محصول تركیبی از چای سبز، پیكولینات كروم، كافئین و كاتچین است. پیكولینات كروم ماده‌ای است كه در بدن مقاومت به انسولین را كم می‌كند و سبب می‌شود سلول‌ها بتوانند به راحتی گلوكز موجود در خون را بسوزانند. به این ترتیب روند سوخت و ساز كربوهیدرات‌ها را در بدن كم می‌كند .كاتچین موجود در چای سبز هم سبب افزایش متابولیسم می‌شود.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض : برای این قرص عوارض خاصی ذکر نشده است .

دوز مصرف : بهترین نتیجه وقتی به دست می‌آید كه دو بار در روز به صورت یك ساعت قبل از وعده‌های ناهار و شام، استفاده شود.

قیمت: این قرص‌ها با قیمت بسته‌یی 31هزار و 700 تومان توزیع می‌شوند. یك بسته از این قرص‌ها برای 15 روز كافی است .

ویتامین پلاس

ویتامین

عملکرد: از سركه سیب قرص‌های تركیبی تهیه شده كه ازجمله معروف‌ترین آنها، ویتامین پلاس است. سرکه سیب روند هضم و متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و كاهش اشتها را هم در افراد ایجاد می‌كند، درنتیجه مصرف سركه سیب چربی‌ها می‌سوزن. این قرص، حاوی سركه سیب، لسیتین، ویتامین‌های گروه B و كلپ است. كلپ، حاوی ید است و می‌تواند روی فعالیت غده تیروئید اثر مثبت بگذارد.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض: در صورت مصرف خارج از دستور پزشک مشکلات گوارشی و متابولیک را در پی دارد .

دوز مصرف: مصرف 6 قرص در روز همراه با غذا و طی سه وعده صبحانه و ناهار و شام

قیمت: قرص‌های ویتاتین پلاس در قوطی‌های 100 عددی با قیمت 23هزار تومان عرضه می‌شوند

ریداكتیل

ریدیکال

عملکرد: سیبوترامین، ریداكیتل و مریداكتیل همه درواقع از یك خانواده‌اند. این قرص‌ها از طریق كاهش اشتها عمل می‌كنند. اثربخشی این ریداکتیل در افراد مختلف، فرق می‌كند. در بعضی افراد، مصرف این قرص اشتها را واقعا كم می‌كند و در بعضی افراد اصلا تاثیر قابل توجهی ندارد.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض : این قرص حدود سال 2010 در ایالات‌متحده به‌دلیل گزارش بروز خونریزی داخل مغزی، ممنوع و كنار گذاشته شد.

دوز مصرف : به هیچ وچه مصرف این گروه از دارو پیشنهاد نمی شود .

قیمت : چنین دارویی در حال حاضر مورد تایید نیست ولی متاسفانه برخی افراد باز هم سرخود این قرص را از خارج كشور تهیه و مصرف می‌كنند.

ال كارنیتین (L CARNITIN)

الکانیین

عملکرد : ماده موثره آن شبه‌ویتامینی است كه در بدن به شكل طبیعی ساخته می‌شود. البته در كل بدن نیازی به وارد كردن آن ندارد و بیشتر برای افرادی تجویز می‌شود كه كمبود این اسید آمینه را در بدن نشان می‌دهند. این ماده با تسهیل ورود اسید‌های چرب به سلول‌های عضلانی، سبب چربی‌سوزی می‌شود.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض: مصرف خارج از دستور پزشک عوارض گوارشی و متابولیک را در پی دارد .

دوز مصرفی: این دارو معمولا در دوز‌های خاصی همراه با ورزش تجویز می‌شود. با توجه شرایط بدنی و میزان چاقی هر فرد دوز مصرف متفاوت است .

قیمت : 60 عدد از این كپسول، قیمتی برابر 26دلار دارد.

پودر‌های فیبر و فایبر كلییرها

عملکرد : این مدل تركیبات اول اشتها را كاهش می‌دهند و دوم اینكه روند دفع را افزایش می‌دهند. این پودر‌ها باید در آب یا هر نوشیدنی غیرشیرین دیگری حل شده و به‌صورت شربت خورده شوند.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوراض: در صورت مصرف خارج از دوز مپیشنهادی و یا دستور پزشک عوارض گوارشی گزارش شده است .

دوز مصرف: توصیه می‌شود یك قاشق چای‌خوری از آن در یك لیوان آب حل شود و روزی حداقل یک لیوان مصرف شود .

قیمت: این پودر‌ها در بسته‌های 358 یا 368 گرمی تهیه شده و در بازار وجود دارند. به دلیل تعدد شرکت های تولید و توزیع کننده قیمت دقیقی از این محصول در بازار موجود نیست

اسلیم فول – اسلیم مكس- اسلیم كوئیك

اسلیم کوئیک

عملکرد : ماده موثره این نوع داروها، از گروه افدرین‌هاست كه جزء داروهای محرك هستند و كاهش اشتها را به‌دنبال دارند. اسلیم فول تركیباتی از چای سبز، سركه سیب و جلبك‌های دریایی در آنها استفاده می‌شود و برای بیماری‌های قلبی- عروقی و كاهش وزن تجویز می‌شود. مكانیسم آن كاهش جذب مواد غذایی در روده و افزایش دفع است. همراه با این قرص هم، متخصص تغذیه ممكن است برحسب شرایط بدنی بیمار، مولتی ویتامین تجویز كند.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض: عوارض خاصی برای این دارو گزارش نشده است .

دوز مصرف: به‌طور معمول دو عدد در روز یكی، دو ساعت بعد از صبحانه و یك تا سه ساعت بعد از ناهار، توصیه می‌شود.

قیمت: 60 عدد كپسول اسلیم فول، قیمتی حدود 30هزار تومان دارد.

آلگومد

الگومد

عملکرد: تركیبی كه این روزها به‌شدت بین مصرف‌كنندگان محصولات لاغری رواج پیدا كرده تركیبی گیاهی با نام آلگومد است. این محصول به‌طور مستقیم روی كاهش وزن اثر ندارد بلكه بر پایه میزان فیبر بالایی كه دارد، می‌تواند روی لاغر شدن موثر باشد. آلگومد محصولی است غنی از اسید‌های آمینه که از یك نوع جلبك به نام Colora Volgaris تهیه می‌شود. این تركیب هم شامل املاح معدنی است و هم آنتی‌اكسیدان‌های مفیدی را در بر دارد و با داشتن طیف وسیعی از ویتامین‌ها، یك تركیب منحصر به فرد برای حفظ سلامت عمومی بدن است.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض: این محصول باتوجه به طبیعی بودنش حداقل تاكنون، هیچ نوع عارضه‌ای در بر نداشته است.»

دوز مصرف: مصرف این قرص‌ها به‌منظور كاهش وزن 6 عدد در روز است و توصیه شده برای كسب بیشترین اثر آن، بهتر است یك ربع قبل از هر وعده غذایی استفاده شود. در هر صورت حتی مصرف بیشتر آن هم باتوجه به طبیعی بودنش برای بدن زیان‌آور نیست.

قیمت: این قرص در بسته های 100 عددی عرضه می شود که با قیمتی 60 تا 90 هزار تومان بسته به کشور سازنده قابل تهیه است.

6-ABS+

ABD قرص

عملکرد : تركیبی از چای سبز و اسید لینولئیك است. چای سبز متابولیسم را افزایش می‌دهد و اسید لینولئیك چربی‌ها را می‌سوزاند. سازندگان این نوع كپسول‌ها ادعا می‌كنند كه این تركیب در كاهش چربی‌های ناحیه شكمی موثرتر است. طبق نظر هانیه جباریان متخصص تغذیه، این مسئله تا حدودی با واقعیت فاصله دارد، ضمن اینكه از آن هم برای كاهش وزن و هم برای ثابت نگه داشتن وزن استفاده می‌شود.

همه چیز درباره قرص های لاغری موجود در ایران

عوارض: عوارض خاصی برای مصرف این قرص ذکر نشده است .

دوز مصرف : معمولا پیشنهاد مصرف برای كسانی كه كاهش وزن را مدنظر دارند، 6 كپسول در روز همراه با سه وعده غذایی است و كسانی كه قرار است وزن‌شان را ثابت نگه دارند، مجاز هستند كه یك كپسول را با هر وعده غذایی مصرف كنند.

قیمت : می‌توانید بسته‌های شامل 90 عدد قرص را با قیمت 63هزار و 500تومان تهیه كنید. 

منبع:سیب سبز

 

About Author

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد