سرتیتر خبر
مراقبت از پوست مراقبت از پوست

برای جوان ماندن پوست پس از دوران جوانی چکنیم؟

پوست شما در سن جوانی ممکن است زیبا و شفاف باشد اما با هر تابش خورشید به پوست بتدریج، زیبایی و لطافت پوست شما تحت ‌تأثیر قرار می گیرد و گرفتار لکه ها و چروک می شود ولی شما با صرف هزینه پایین می توانید به حفظ سلامت و زیبایی پوست خود کمک کنید.


چه اتفاقی در پوست شما رخ می دهد؟
بعد از دوران جوانی اولین خطوط و چین و چروک‌ها معمولا در اطراف لب‌ها و چشم‌ها ایجاد می شوند
با افزایش سن به دلیل کم شده میزان کلاژن پوست و کاهش سرعت ترمیم، پوست شما نازک و ظریفتر می شود این حالت سبب شلی پوست می شود استرس های زندگی نیز روی پوست تأثیر بدی دارد. لایه ‌برداری به هیدراته کردن و بازسازی سلول‌های پوست کمک می‌کند و از ایجاد لکه‌های پوستی جلوگیری می کند. محصولات دارای آنتی‌اکسیدان و ویتامین خوب است. زیرا سبب سالم و جوان نگه داشتن پوست می شوند
نکاتی برای داشتن پوست زیبا و سالم
پوست خود را برس بکشید - برس کشیدن سبب نفوذ بیشتر محصولات مراقبتی به داخل پوست می شود. برای این منظور از پاک کننده های دارای آنتی‌اکسیدان‌ها مانند ( چای سبز و سفید )، اسید‌های آلفا هیدروکسی (AHAs) و ویتامین C استفاده کنید.
لایه ‌برداری - هر هفته دوبار پوست را لایه‌ برداری کنید. از لایه ‌بردارهایی با الیاف مصنوعی و ریز کمک بگیرید.
کرم‌های دور چشم - از کرم‌های چشمی دارای هیدروکینون و ویتامین C استفاده نمایید.
استفاده از مرطوب کنده ها - روزانه دو بار از مرطوب‌ کننده‌های دارای آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین  Cبه آرامی و ملایمت استفاده کنید. این مرطوب کننده ها تولید الاستین و کلاژن پوست را بهبود می بخشد. و پوست را از رادیکال های آزاد محافظت می‌کند.
آرایش‌کردن - محصولاتی آرایشی شما دارای پپتید و گلیسیرین باشند. گلیسیرین سبب حفظ رطوبت و پپتید به تولید کلاژن پوست کمک می‌ کند.
درمان برای شب - یک شب در هفته از ماسک‌های غنی از آنزیم‌ استفاده کنید. در طول شب از کرم های  قوی ‌تر استفاده نمایید. لایه ‌بردارها و محصولات بدون روغن در افزایش هیدراتاسیون پوست مفید هستند. از محصولاتی دارای پلی ‌پپتید که در بازسازی و جوانسازی پوست نقش دارند استفاده نمایید. محصولات دارای اسید سالیسیلیک و گلیکولیک در هیدراتاسیون پوست به شما کمک می کنند. رتینول نیز برای خوش فرم شدن پوست‌های نازک، تحریک ترمیم سلولی، کاهش خطوط ریز و درخشندگی پوست مفید می باشد.

About Author

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد